Lithuanian Translation by Giedrius Sadauskas of “Auguste Comte, Positivism, and the Religion of Humanity.” The origiunal trabnslation is online at Crowfer.edu.

Pozityvizmas arba Teigiama Filosofija

Prancūzų filosofas Auguste Comte (1798-1857) suformulavo forma empiricism, kurį jis pavadino Pozityvizmas arba Teigiama Filosofija. Kaip John Stuart Mill aiškina Comte tikėjo

Mes neturime jokių žinių iš nieko, bet Phænomena; ir mūsų žinių phænomena yra santykinis, o ne absoliutus. Mes žinome, ne esmė, nei realios gamybos būdas, bet faktas, bet tik jos santykį su kitų aplinkybių, taip, paveldėjimo ar panašumą. Šie santykiai yra pastovūs, tai yra, visada tas pats tomis pačiomis aplinkybėmis. Nuolat resemblances kurią nuorodą phænomena kartu, ir nuolat sekas, kurios suvienyti juos kaip pirmesnio ir dėl to, yra vadinami jų įstatymus. Įstatymų phænomena yra viskas, ką mes žinome jų laikytis. Pagrindinius jų pobūdį, ir jų ultimate priežastis, bet veiksmingas arba galutines, yra nežinoma ir inscrutable mums. [pabraukta]

“Comte,” Mill priduria, pretenzijos ne originalumas už šią koncepciją žmonių žiniomis,”jis tikėjo, kad kiekvienas, kuris “padarė bet realus indėlis į mokslą”, netiesiogiai priėmė, ką jis sąlygomis Pozityvizmas, ir jis manė, Bacon, Descartes ir ” Galileo “kaip bendrai steigėjai Teigiamas Filosofija”, kuris atėjo išsipildymas su Niutonas.

Kaip Mill taip pat pažymi, Comte unikalumą nustatyti todėl ne kilmės Pozityvizmas, bet pateikimas tai per teorija ir istorija, kuri teigia, žmogaus kultūra sukūrė (ir visada turi plėtoti) trimis etapais:

1. Teologinės

Siame etape žmonėmis remtis antgamtinių agentūros paaiškinti, ko jie negali paaiškinti ir kitaip.

eologinės, kuris yra originalus ir neskaityti forma minties, dėl faktų apie visatą, kaip reglamentuoja ne nekintamas įstatymus seka, bet vienu ir tiesioginio volitions žmonėmis, tikras arba įsivaizduojamas, turi gyvenimo ir žvalgybos. Vaikų narė proto ir patirties, individualių objektų yra žiūrima kaip animacinis. Kitas žingsnis yra koncepcija nematomos būtybės, kiekvienas iš kurių superintends ir reglamentuoja visą klasės objektus ar įvykius. Paskutinis susilieja tai daugybė divinities į vieną Dievą, kuris padarė visą visatą pradžioje, ir vadovai, ir atlieka savo phaenomena jo toliau veiksmų, arba, kaip kiti galvoja, tik keičia juos laikas nuo laiko specialios trukdžiai. [Mill santrauka]

2. Metafizinės

Siame etape žmonėmis atributas poveikį abstraktus, bet sunkiai suprantamos priežastys.

Metafizinės, sąskaitų už phaenomena pagal priskyrimo jiems, o ne volitions arba sublunary arba dangaus, bet supratau, abstrakcijas. Šiame etape tai yra nebe dievas, kuris sukelia ir nukreipia kiekviena iš įvairių agentūrų pobūdis: tai galia, arba jėga, arba slaptasis kokybės, laikoma nekilnojamojo existences, būdingą bet atsieta nuo konkrečių įstaigų, kuriose jie gyvena, ir kurias jie tokiu būdu, animuoti. Vietoj Dryads pirmininkaujantis medžiai, rengimą ir reglamentuojančių jų phaenomena, kiekvienas augalas ar gyvūnas turi dabar Augalinė Siela. [Mill santrauka]

3. Teigiamas

Zmonės dabar suprantu, kad mokslo dėsniai, kad valdyti pasaulį.

Aiškindamas savo idėjas ir įmokos, Mill pripažįsta, kad Comte pasirinkimas terminai gali suklaidinti Britų auditoriją: “Vietoj to, Teologijos turėtume geriau kalbėti iš Asmeninės, arba Valingoji paaiškinimas pobūdį; ne Metafizinis, Abstractional arba Ontologinį: ir apibrėžta Teigiama, būtų mažiau nevienareikšmiškai išreikštas tikslo aspektu Phaenomenal, subjektyvus pagal Patirtinis.”

Comte įmokos

Comte taip pat įkūrė socialinių mokslų, ir svarbu prisiminti mūsų daugiau ciniškas kartus idealų, kurios jie tikėjosi. Comte ir kitų ankstyvųjų socialinių mokslininkai manė, kad žmogaus elgesiui turi paklusti įstatymų, tiesiog toks griežtas, kaip Niutono dėsniai, ir kad jei mes galime atrasti juos, galėtume pašalinti moralinį blogį – lygiai taip pat, kaip medicinos mokslininkų tada buvo atrasti, kaip ligų dirbo ir buvo panaikinti daug fizinės kančios, kuri visada buvo neišvengiama dalis žmogaus būklę. Jo anksčiau, mažiau sistemingi darbai, jis įtakoja tokie skaičiai, kaip ir J. S. Mill, T. H. Huxley, George Henry Lewes mieste, ir George Eliot; visi palaipsniui atkrito, kaip ir jo filosofija tapo daugiau standžiai sistemingai.

Religija Žmoniją

Ką M. Comte pavadino savo antrąją karjerą, kurioje savant, istorikas ir filosofas, jo pagrindinių traktatas, išėjo transfigured kaip Vyriausiasis Kunigas Žmonijos Religija” (Mill), jis susisteminti Pozityvizmas kaip pasaulietinė religija užbaigti su kunigais ir kalendoriaus šventųjų, važiuodami savo pagrindinių mokiniai po vieną. Vis dėlto, kaip komentarai John Ruskin ir daug kitų Victorians, kuris naudojamas frazę “Žmonijos Religija” rodo, kad jis svarbiau įtakos tų, pavyzdžiui, Eliot kas buvo, nebėra jo mokiniai arba tie, kaip Ruskin, kurie niekada nebuvo vienas.

Pagrindiniai Darbai

“Plan des travaux scientifiques nécessaires pour réorganiser la société” (1822 — “pagrindinės opuscule”).

Cours de filosofija teigiamas (1830-1842); Anglų vertimas kalbą ir kondensacijos Teigiamas Filosofija August Comte, a Harriet Martineau (1853).

Système de politique positive, ou Traité de Sociologie instituant la Religion de l’Humanité (1851-1854); Anglų vertimas kalbą, Sistema Teigiamų Santvarka, a J.H. Bridges, Frederick Harrison, ir visi, 1875-77.

Synthèse subjective, ou Système universel des conceptions propres à l’état normal de l’Humanité, iš kurių jis baigtas tik pirmasis tomas, prieš pat savo mirties 1857.

Taip pat labai svarbu, kad jo įtaka Viktorijos Anglijoje buvo John Stuart Mill Auguste Comte ir Pozityvizmas (1865), kaip ir Gutenbergo Projekto EBook #16833, pagaminti a Marc D’Hooghe.


Created 1 January 2018